Farbowanie włosów na blond – dla kogo się sprawdzi i jak wykonać je bezpiecznie?

Redakcja

10 maja, 2024

Farbowanie włosów zawsze powinno dotyczyć pokrywania kosmyków jaśniejszych ciemniejszą farbą, gdyż aby zafarbować ciemne włosy na jaśniejszy odcień, trzeba najpierw je rozjaśnić czy w przypadku włosów farbowanych dokonać dekoloryzacji. Dziś podpowiemy dla kogo sprawdzi się farbowanie włosów na blond i jak je wykonać bezpiecznie.

Farbowanie włosów na blond – odpowiedni wybór dla jasnych blondynek

Jeżeli jesteś blondynką i chcesz zmienić odcień swojego blondu, to farba do włosów blond może być odpowiednim wyborem. Możesz zdecydować się na chłodny blond czy też wybrać modny miodowy blond w zależności od typu Twojej urody. Farba do włosów blond posiada zdolność do rozjaśniania bazy, ale jedynie o kilka tonów. Zwykle ten proces trwa przez pierwsze 10-15 minut farbowania, a następnie włosy zostają nasycone pigmentami. To inaczej niż w przypadku rozjaśniacza, który rozjaśnia o wiele dłużej niż farba do włosów. Zbyt długie przetrzymanie rozjaśniacza może zdecydowanie spowodować osłabienie, a nawet wypadanie włosów. Jednak farby także nie należy przetrzymywać, bo kolor nie stanie się od tego jaśniejszy i należy o tym pamiętać.

Blond także dla szatynek i brunetek

Farba do włosów blond może rozjaśnić je o kilka tonów. Gdy chce się przejść z ciemnego koloru na jasny, to konieczne jest najpierw zastosowanie rozjaśniacza. Później można dopiero uzyskać optymalny odcień czy to przez zastosowanie farby do włosów czy też tonera. Ten ostatni pozwala na bezpieczną korektę koloru, gdyż nie wnika w strukturę włosa. W salonach fryzjerskich tonowanie może być wykonane na uprzednio rozjaśnionych włosach. Jeżeli chodzi o farbowanie włosów rozjaśnianych, to nie należy robić tego od razu, gdyż może to doprowadzić do silnego uszkodzenia ich struktury. Gdy chce się użyć farby, a nie tonera, to po rozjaśnianiu należy odczekać 2 tygodnie. To kolejny zabieg chemiczny, zatem gdy wykonujesz go w domu przy użyciu farby o dużym stężeniu po rozjaśnianiu, to koniecznie o tym pamiętaj. Dobór odpowiedniego stężenia aktywatora koloru jest bardzo ważny, podobnie jak proporcja aktywatora koloru i kremu koloryzującego.

Jak dbać o włosy blond po farbowaniu?

Niezależnie od tego, czy wybierasz klasyczne farbowanie czy tonowanie o swoje kosmyki musisz odpowiednio dbać. Warto wybierać szampony do włosów blond czy też odżywki dedykowane do włosów blond. Jeżeli chcesz wyrównać kolor czy utrzymać dany odcień dłużej to możesz sięgnąć po szampon czy odżywkę zawierającą niebieskie czy też fioletowe pigmenty. Takie produkty sprawdzają się, gdy chce się utrzymać chłodny odcień na dłużej. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie można stosować ich codziennie, a np. raz w tygodniu, a w pozostałe dni używać szamponu regenerującego po rozjaśnianiu czy też farbowaniu, który owych pigmentów nie posiada. Gdy włosy są już rozjaśnione, to przy kolejnym zabiegu można rozjaśniać tylko odrost, a na włosy na długości stosować toner dla wyrównania koloru. Dzięki temu nie dochodzi do dalszego odchylania się łuski włosa od łodygi. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wykonać rozjaśniania i tonowania, to najlepiej skorzystaj z usług fryzjera, a wtedy masz pewność, że Twoje włosy po zabiegu nie będą zniszczone, bo stężenia zostaną odpowiednio dobrane i czas utrzymywania na włosach rozjaśniacza będzie przestrzegany. Włosy blond po farbowaniu czy rozjaśnianiu możesz olejować. To chroni je przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i czynnikami zewnętrznymi, tworząc warstwę termoochronną. Pamiętaj jednak, żeby dobrać olej odpowiednio do koloru włosów, gdyż niektóre mogą wpływać na odcień włosów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji włosów blond, to sprawdź informacje na stronie: https://ohmyhair.com.pl/.

Materiał promocyjny.

Polecane: